Szczury

Oczywiście nie wszystkie zwierzęta muszą być zwierzętami domowymi o pozytywnym znaczeniu. Mogą one być także szkodnikami, którymi są szczury. Mieszkają one głównie w piwnicach domów mieszkalnych, a także na podwórkach oraz opuszczonych budynkach.

Żywią się one różnymi odpadami, które znajdą na swojej drodze. Niektóre szczury mogą być nawet niebezpieczne, ze względu, że mogą stać się mięsożerne, ponieważ są także padlinożercami. Nazywane są często szkodnikami, ponieważ pojawiają się nieproszone na danym terenie i przeważnie są tylko problemem dla ludzi.

W celu ich wypłoszenia lub wybicia używa się licznych trutek na szczury, po których spożyciu, zatracają swoje życie. Innym sposobem jest używany kiedyś sposób, a konkretniej wprowadzenie do piwnicy domu dzikiego jeża, który podczas walki ze szczurami przeważnie zostaje zwycięzcą dzięki swojej kolczastej sierści, na którą wskakują szczury i krótko mówiąc, umierają. Szczury są najbardziej nie proszonymi gośćmi w każdym domu czy budynku mieszkalnym.