Psy

Kolejnym najlepszym przyjacielem człowieka ze strony zwierząt jest pies, który istnieje już od bardzo długiego okresu człowieku i żyje w pokoju z człowiekiem. Tego typu zwierzęta żyją z człowiekiem po przyjacielsku już od bardzo dużego okresu czasu. To już w prehistorii, ludziom towarzyszyły psy, które pomagały ludziom w dzikich polowaniach na zdobycz oraz pełniły rolę obrońcy człowieka.

Psy posiadają bardzo dobry węch oraz słuch, co pomaga mu w wykorzystywaniu swoich umiejętności. Z badań wynika, że podobno psy widzą wszystko w barwach czarno – białych, więc niestety wzrok ich jest nieco słabszy niż człowieka.

Psy są bardzo szybkimi, a także niesamowicie wytrzymałymi stworzeniami, które posiadają także ogromną siłę, która pozwala na wykonywanie różnych ewolucji, których nie potrafiłby dokonać człowiek.

Także psy są odwiecznymi przyjaciółmi człowieka, które do dnia dzisiejszego mieszkają z człowiekiem pod jednym dachem, gdzie człowiek karmi to zwierzę oraz je pielęgnuje i zajmuje się nim na co dzień.