Papugi

Papugi są to zwierzęta z gatunku ptaków, które są bardzo charakterystycznymi ptakami na całym świecie. Żyją one w lasach tropikalnych, gdzie panuje dzika fauna i flora świata. To właśnie w tamtych rejonach możemy spotkać papugi, które są najbardziej kolorowymi oraz najmądrzejszymi zwierzętami na świecie.

Istnieje nawet gatunek papugi, którą można nauczyć mówić, a nazywa się ona Ara. Papugi te można nauczyć mówić kilka słów, które one następnie zapamiętują i właśnie od nich istnieje powiedzenie „nie papuguj” słynne często u dzieci.

Większość papug są objęte ochroną ze względu na ich rzadkość i niewielką ilość. Papugi są bardzo ładnymi ptakami, którymi się zachwyca wielu ludzi na całym świecie i często zostają zwierzętami domowymi, które niestety trzymane są w klatkach.

Oczywiście są one przez człowieka regularnie karmione oraz utrzymywane w jak najlepszym porządku, aby czuły się jak najlepiej, były zdrowe oraz czyste. Jest to jeden z najcenniejszych ptaków z rodziny zwierząt żyjących na naszym świecie.